Araç Alırken

Almak istediğiniz otomobil size ihtiyacınıza uygun mu?

İkinci el araç alırken;

İkinci el araç alırken yapacağımız ilk şey özellik bütçemizi fazla yormayan fakat ihtiyacımızı tam olarak karşılayacak ve psikolojik olarak bizi tatmin edecek modelleri gözden geçirmek olacaktır.  

Almak istediğiniz otomobil modelini netleştirirken otomobili hangi amaçla kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Sonuç olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yaparak ihtiyacınız olan otomobili kararlaştırabilirsiniz.

Fiyat konusu araç alırken başta gelen kriterlerdendir. Burada en önemli nokta ise aracın boş ve eklemeyi düşündüğünüz ekstra özelliklerle birlikte fiyatı arasındaki farktır. Tüm bu fiyatları doğru tespit ederek  ihtiyacınız doğrultusunda belirlediğiniz fiyat skalasında araçlar bakabilirsiniz.

Performans dendiği zaman aklınıza ilk gelen özellikler otomobilin gücü ve bunun en önemli göstergesi olan hız ile çekiştir. Uzun dönem güvenilirliği açısından turbo sarj özelliğine sahip olan ve diğer yüksek performanslı motorlara sahip araçları alırken çok daha dikkatli olmalısınız.

Alacağınız aracın markası seçim yaparken bir kriter olabilmektedir. Fakat öncelikle aracın marka değerine değil markanın sunduğu ekstra özelliklere yönelmeniz gerekmektedir. Teknolojik yenilikleri daha çok uygulayan, güvenlik, performans ve dayanıklılık alanlarında araştırma ve geliştirme çalışmalarına daha fazla önem veren markaları ilk sırada düşünmelisiniz.

Bazı alıcılar da performansın aksine estetiğe önem verebilirler. Tabi ki öncelikle almak istediğiniz araçtan görsel olarak tatmin olmanız gerekmektedir. Fakat yine de aracın iç donanımını ihmal etmeyin.

Araç alırken güvenliğiniz için olmazsa olmaz bir araçta standart olarak bulunması gereken emniyet kemeri ve hava yastığının dışında ekstra güvenlik mekanizmalarının bulunduğu hakkında bilgi alınması önemlidir.

Eğer aksesuarlar sizi cezbediyorsa bazı markalar bu konuda size çeşitli fırsatlar sunabilmektedir. Aracınızla birlikte veya sonradan alacağınız aksesuarlar kişiselleştirme konusunda size dilediğiniz görünümü sunabilir.

İkinci el araç satın alırken karar vermenizi kolaylaştıracak en önemli kriterlerin başında servis olanağı gelmektedir. Almayı düşündüğünüz aracın yeterli servis ağına ve yedek parça sağlama kolaylıklarına sahip olup olmadığından emin olmalısınız. Birçok araç, fiyatlarının cazibesiyle alındıktan sonra size servis ve yedek parça konusunda sıkıntı çıkarabilmektedir. Bakım ve tamir masrafları genellikle aracın motor tipi ve aktarma organlarının karmaşıklığı gibi faktörlere bağlıdır. Araç alınmadan önce servis konusunu da araştırarak kararınızı vermenizi öneririz.

Araç Alırken, Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Bayilik, Oto Ekspertiz Fiyatları, Oto Ekspertiz Tavsiye, Oto Ekspertiz Firmaları, En İyi Oto Ekspertiz Firmaları, Kurumsal Oto Ekspertiz Firmaları, Oto Ekspertiz Bayilik, Oto Ekspertiz Bayilik Fiyatı, Oto Ekspertiz Ne Kadar Kazanır, Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar, Oto Ekspertiz Kosgeb, Oto Ekspertiz Makinaları, Oto Expertiz Açmak İçin Gerekli Belgeler, Pilot Garage Bayilik Fiyatı, Devren Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Bayilik Sahibinden