Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz, köken olarak Fransızca bir kelimedir.  Expert kelimesinden türetilmiş ve  Türkçe’ye eksper şeklinde çevrilerek lugatımıza dahil edilmiştir. Eksper, belirli bir konuda teknik bilgisi olan uzman kişi anlamını taşımaktadır. 2. el oto ekspertiz ise alanında uzman ve sertifikalı uzmanların teknik araç ve ekipmanlarla otomobilleri detaylı bir biçimde inceleyerek sonuçları biz düzen içerisinde raporlaması demektir.

Oto ekspertiz işlemleri ilgili aracın geçmişte yaşadığı kazalardan değişen parçalara, mekanik aksamında bozulan yerlerden yakın zamanda masraf çıkarabilecek tüm noktalara kadar otomobilin incelenmesinden oluşmaktadır. Oto ekspertiz işlemleri son bulduğunda ise bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı rapor ve bilgi sunumu gerçekleştirilmektedir.

Aracın önemli noktalarına ekspertiz işlemi yapılmadan ikinci el aracın satın alınması durumunda ilerleyen süreçlerde sıkıntılı sonuçlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Bu nedenle oto ekspertiz oldukça önemli bir işlemdir.


Ne yazık ki tüm bakımlarının aksatılmadan yapıldığı ve kazasız olduğu ileri sürülen araçların aslında birçok sıkıntıya sahip olduğu gerçeğiyle alımdan sonra yüzleşen birçok mağdur müşteriyle sektörde sıkça karşılaşıyoruz.

Almak istediğiniz aracı öncesinde oto ekspertiz işlemine sokmak ve rapor almak aracın hasar durumunu daha tarafsız bir biçimde öğrenmenizi sağlar.

Oto Ekspertiz Nedir, Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Bayilik, Oto Ekspertiz Fiyatları, Oto Ekspertiz Tavsiye, Oto Ekspertiz Firmaları, En İyi Oto Ekspertiz Firmaları, Kurumsal Oto Ekspertiz Firmaları, Oto Ekspertiz Bayilik, Oto Ekspertiz Bayilik Fiyatı, Oto Ekspertiz Ne Kadar Kazanır, Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar, Oto Ekspertiz Kosgeb, Oto Ekspertiz Makinaları, Oto Expertiz Açmak İçin Gerekli Belgeler, Pilot Garage Bayilik Fiyatı, Devren Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Bayilik Sahibinden